Заради унапредување на корисничкото искуство на нашата страница се користат дигитални колачиња (cookies). Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред. Во подесувањата на својот пребарувач, можеш да ги промениш подесувањата врзани за колачињата (cookies).

KOH-I-NOOR

 

мкд
мкд
Вообичаена цена 18 мкд

Цена 11 мкд

 

Цена 109 мкд 

Цена 109 мкд

Вообичаена цена 699 мкд

Цена 589 мкдВообичаена цена 319 мкд

Цена 265 мкдВообичаена цена 25 мкд

Цена 6 мкд 

Цена 249 мкдВообичаена цена 36 мкд

Цена 25 мкдВообичаена цена 35 мкд

Цена 25 мкдВообичаена цена 95 мкд

Цена 80 мкд 

Цена 57 мкдСликарски и школски прибор

Производите од марката Koh i Noor се произведуваат во Чешка и се погодни за потребите на пазарот и во областа на дизајнот, за уметниците, за училиштата и за канцелариите. Тие имаат широк спектар на производи, како што се акварел бои, акрилни бои, технички моливи, ножици, школски креди, шаблони за сликање, глина за моделирање, линијари и многу други.

 

Дрвените боички со многу тврда мина се идеални за училиштата и за сликање на големи површини, бидејќи оставаат многу интензивна трага. Уметничките пастели се користат за цртање, боење, прецртување и кај останатите техники. Лесно се нанесуваат на површината, идеални се за цртање на обоена хартија. Лесно се нанесуваат и меѓусебно се мешат. За подобар цртеж препорачуваме да се користи фиксатор за да може бојата подобро да се стабилизира на површината.

 

 

 

OWIyMDAyNG