Сликарски прибор ROYAL TALENS


мкд
мкд


Вообичаена цена 569 мкд

Цена 459 мкд

ново


Вообичаена цена 233 мкд

Цена 124 мкд

ново


Вообичаена цена 541 мкд

Цена 308 мкд

ново


Вообичаена цена 541 мкд

Цена 303 мкд

ново


Вообичаена цена 369 мкд

Цена 233 мкд

ново
ново


Вообичаена цена 13,990 мкд

Цена 8,890 мкд

ново


 

Сликарски прибор Royal Talens

Одличен сликарски прибор со висок квалитет од брендот Royal Talens, бои за вашето хоби, за сликање на порцелан, маслени бои, акрилни бои или акварелни маркери, сет четки, ленено масло, или пак мат медиум Amsterdam и сјаен медиум Amsterdam.

 

Акрилните бои брзо се сушат, засновани на 100% акрилна смола. Може да се применат директно со тенки линии, разредени или неразредени во вода, кога се разредуваат, тие создаваат акварел ефект. Погодни не само за почетници, туку и за професионални уметници. Тие се разноврсни, лесни за мешање и се разредуваат во вода. Тие можат да се користат директно од тубата. Тие се кремасти со сатенски сјај по сушењето.

 

Сет четки за сликање погодни за разни техники и бои, со природни или синтетички влакна, особено погодни за сликање детали. Сетот содржи кружни, рамни и мачкин јазик четки за сликање. По користењето четката за сликање треба да се испере со топла вода и сапун, и да се постави со влакната нагоре за да не се оштетат.

ZDYwZmE0