Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Сликарски платна » летви, рамки, додатоци

Прибор и алати за сликарски платна


мкд
мкд
 

Цена 289 мкд

ново


 

Цена 389 мкд

ново


 

Цена 389 мкд

ново

 

Кои се највaжните прибори и алати за сликарските платна?

Сите специјални алатки што ви се потребни за да монтирате платно на рамка, како летвица за рамка, затезни летвички, метална закачалка за закачување слики, клинови за blind рамка, можете да ги најдете на нашата страница. А со оглед на тоа дека правилното обложување е гаранција за совршено платно сигурно ќе сакате да го одберете најдоброто.

 

Одберете од широкиот спектар на многу стабилни летвици за рамка со ширина од 4,5 см и дебелина од 1,6 см или дрвени летви со ширина 3,5 см и 2 см дебелина, од висококвалитетно, тврдо, мазно и нефлексибилно дрво од смрека.

 

Неопходна алатка за секој уметник кој би сакал да ги монтира платната во неговото ателје е клешта за урамување, идеална за фиксирање на платното на летвите за рамки. Изработена од висококвалитетно леано железо кое овозможува силен зафат и тврд притисок.

 

За украсување на дневната соба или работната канцеларија, купете штипки за композиција на повеќеделни слики, за да ги поврзете вашите слики во една линија. На нашата страница, можете да најдете други додатоци за платно, како куки или закачалки за слики или аголни клинови за платно, кои помагаат рамката да биде уште поцврста, а платното уште потесно.

YmQ4YmY1Mj