Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Хартија за цртање » рамки, монтажа

Прибор за цртање хартија за цртање


мкд
мкд
 

Цена 289 мкд

ново


 

Цена 389 мкд

ново


 

Цена 389 мкд

ново 

Хартија за цртање за сите вкусови.

Ако цртањето на блок хартија е една од работите која многу ви се допаѓа, на нашиот сајт ќе го најдете најдобриот избор за вас и вашите најблиски. Изберете ја густината на хартијата од различните грамажи достапни на најшиот сајт кој одговараат на вашите потреби и техниката која ја користите, видот на хартијата, мазна или груба, и идеалниот формат за вас.

 

Квалитетот на материјалите со кои се произведува хартијата е многу важен и секако ја прави разликата. Може да се најде прибор за цртање за ученици со понизок квалитет, тоа е хартија за на училиште, идеална за цртање со графитни моливи, јаглен, пастели, темпера и дури и бои на акварел. Но, исто така, може да се најде и блок на професионална и квалитетна хартија за цртање. За сликање со акварел, идеален избор е сигурно 100% памучна хартија, па дури и мешана хартија од памук и целулоза, бидејќи има силна отпорност, одлична апсорпција на вода и иако малку се деформира при сликањето, после сушењето со враќа назад кон оригиналната форма.

Zjk5MTJiM