Заради унапредување на корисничкото искуство на нашата страница се користат дигитални колачиња (cookies). Со користење на нашата страница прифаќаш некои колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред. Во подесувањата на својот пребарувач, можеш да ги промениш подесувањата врзани за колачињата (cookies).

Сликарски прибор GIOTTO FILA ITALIA


мкд
мкд


Вообичаена цена 319 мкд

Цена 275 мкд

ново
Вообичаена цена 569 мкд

Цена 439 мкд

ново


Вообичаена цена 719 мкд

Цена 649 мкд

ново
akcija
ново


ново


ново


ново


Вообичаена цена 279 мкд

Цена 249 мкд

ново


Вообичаена цена 79 мкд

Цена 59 мкд

ново


Вообичаена цена 559 мкд

Цена 509 мкд

ново
akcija


Вообичаена цена 349 мкд

Цена 249 мкд

ново
akcija


Вообичаена цена 179 мкд

Цена 159 мкд

ново
akcija


Вообичаена цена 959 мкд

Цена 749 мкд

ново


Вообичаена цена 890 мкд

Цена 719 мкд

ново


 

Боици за млади уметници

Од 1920 година, Giotto е италијански бренд par excellence, синоним за боици за деца. Тие започнаа со низа дрвени боици, а во текот на скоро еден век следеа промени во креативните потреби на генерациите корисници, проширувајќи го опсегот и со тоа водејќи еден чекор пред потребите на децата од вчера, денес и утре.

 

Фломастери

Фломастерите на Giotto, Turbo Maxi се лесни за држење во рака, имаат огромен формат, со супер голем врв со дијаметар од 5 мм, за подобар дизајн. Неповратниот врв во растителни влакна, супер отпорен и долготраен, со безопасни мастила, одлично се пере од раце и ткаенини. Фломастерот за украсување е погоден за украсување на различни површини како дрво, стакло, керамика и други. Тие имаат одлична покриеност и можат да се мешаат. Може да бидете креативни и да создадете предмети на кој сите ќе им завидат. Можете да креирате слатки картонски кутии, уникатен накит, држачи за моливи, интересни огледала. Фломастерот за текстил е погоден за украсување на кој било вид ткаенина. Сите фломастери за текстил се базирани на вода, безопасни се и безбедни. Опремени се со специјален врв на четка идеален за ткаенината и сите бои лесно се мијат со раце.

 

Giotto пастели

Маслени пастели со кружен пресек се идеални за школска и домашна употреба, безбедни за деца. Може да се користат на хартија, платно и школски плочи а резултатот се чисти, отпорни бои кои не бледеат.

Y2Y3ZDMxO