Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

GHIANT


мкд
мкд
Вообичаена цена 359 мкд

Цена 149 мкд

Black FRIDAY


Вообичаена цена 235 мкд

Цена 199 мкд

Black FRIDAY


Вообичаена цена 419 мкд

Цена 279 мкд

Black FRIDAY


Вообичаена цена 219 мкд

Цена 179 мкд

Black FRIDAY


Вообичаена цена 489 мкд

Цена 419 мкдВообичаена цена 509 мкд

Цена 429 мкд

Black FRIDAY


Вообичаена цена 559 мкд

Цена 429 мкдВообичаена цена 539 мкд

Цена 379 мкд

Black FRIDAY


Вообичаена цена 789 мкд

Цена 439 мкд

Black FRIDAY


Вообичаена цена 579 мкд

Цена 479 мкд

Black FRIDAY
Вообичаена цена 729 мкд

Цена 479 мкд

Black FRIDAY


Вообичаена цена 589 мкд

Цена 469 мкдВообичаена цена 406 мкд

Цена 309 мкдВообичаена цена 699 мкд

Цена 579 мкд


 

Еколошки сликарски прибор од брендот Ghiant

Брендот Ghiant е добро познат во светот на сликарскиот прибор, особено за акрилната боја во спреј. Нивните производи се продаваат во повеќе од 45 земји низ целиот свет, тие се со висок квалитет и се еколошки, и затоа се многу популарни.

 

Прајмерот во спреј е базиран на вода и има 90% помалку растворувачи и 35% помалку испарливи органски соединенија. Не бледне, не жолтеее, отпорен е на УВ зрачење и е идеален за подготовка на платна пред да нанесете маслени и акрилни бои. Треба да се промеша пред употреба и да се нанесе тенок слој во растојание од 20 см. За да нанесете втор слој, почекајте 2 часа да се исуши претходниот слој прво.

 

Акрилниот фиксатив во спреј создава идеален заштитен филм за цртежи со молив, јаглен, пастели, акварели, мастило на хартија, камен, стакло или порцелан. Завршен лак во спреј кој брзо се суши, кој е еластичен и нелеплив, е идеален за сликите да бидат неизбришливи.

 

Сликањето на ткаенини е многу лесно со спреј за текстил, идеален е за сите креативни луѓе. Широк спектар на бои во спреј кои можат да се применат директно на ткаенини и различни форми, исто така, може да се користат за создавање на посакуваните мотиви. Пред да ја нанесете бојата мора да ја исперете ткаенината, добро да го протресете спрејот пред да ја нанесете бојата, а по нанесувањето треба да ја фиксирате бојата со пегла, па потоа може да ја перете ткаенината на максимум 30 ° C .

NGVjYTBm