Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Нашите брендови » ROYAL & LANGNICKEL

Сликарски прибор Royal & Langnickel

 


мкд
мкд
Вообичаена цена 479 мкд

Цена 379 мкд

акција


Вообичаена цена 479 мкд

Цена 379 мкд

акција


Вообичаена цена 449 мкд

Цена 359 мкд

акција


Вообичаена цена 1,179 мкд

Цена 929 мкд

акција


Вообичаена цена 990 мкд

Цена 839 мкд

акција


Вообичаена цена 1,090 мкд

Цена 890 мкд

акција


Вообичаена цена 719 мкд

Цена 569 мкд

ново
акција


Вообичаена цена 235 мкд

Цена 185 мкд

акција


Вообичаена цена 890 мкд

Цена 709 мкд

акција


Вообичаена цена 679 мкд

Цена 539 мкд

акција


Вообичаена цена 349 мкд

Цена 279 мкд

акција
Вообичаена цена 890 мкд

Цена 719 мкд

акција


Вообичаена цена 890 мкд

Цена 719 мкд

акција


Вообичаена цена 969 мкд

Цена 769 мкд

акција


Вообичаена цена 890 мкд

Цена 719 мкд

акција


Вообичаена цена 890 мкд

Цена 739 мкд

акција
Вообичаена цена 890 мкд

Цена 739 мкд

акција


 

Сликарски прибор и различни видови на бои

Овој познат американски бренд Royal & Langnickel произведува високо квалитетен уметнички материјал. Сите производи се направени со внимание и според највисоките стандарди. Од широкиот спектар на производи на овој бренд можете да изберете различни бои, четки за сликање, или уметнички сетови како сет за скицирање, сет маслени бои, сет акрилни бои или сет пастели.

 

Акварел боите се идеални за секој љубител на сликањето со акварел и еден практичен сет со сите основни елементи ќе биде вистинско задоволство. Маслените бои се идеални за мешање едни со други и истражување на теоријата на бои и експериментирање. Тие се погодни за уметници од сите нивоа и покрај нивната возраст и искуство. Акрилните бои се со високо квалитетни пигменти, може да се разредат во вода и можат да се мешаат за да се добие совршена боја. Тие можат да се користат на хартија, ткаенина, платно, метал, керамика и други површини. Постојат различни типови на пастели, маслените пастели изгледаат како восочни бои, но боите се поинтензивни и живописни и можат да се користат за создавање пастелни слики.

YWI1Yz