Заради унапредување на корисничкото искуство на нашата страница се користат дигитални колачиња (cookies). Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред. Во подесувањата на својот пребарувач, можеш да ги промениш подесувањата врзани за колачињата (cookies).

Daler-Rowney


мкд
мкд


Вообичаена цена 6,813 мкд

Цена 5,090 мкд

 

Сликарски прибор од брендот Daler Rowney

Изберете висококвалитетен уметнички сет и прибор, каде традицијата ја исполнува технологијата при производство на маслени бои, акрилни бои, блок за цртање, четки и многу други.

 

Маслен сет бои

За маслени бои се користи прецизна формулација, која ги комбинира содржината на маслото и висококвалитетниот пигмент, измешани колку што е можно поквалитетно за да се добие целосна дисперзија. Ова го ослободува целиот интензитет на бојата и создава цврста и мазна конзистентност. Тие можат да се применат со помош на четка или нож, може да се мешаат заедно и да одржуваат конзистентност за време на сушењето.

 

Акрилни бои

Акрилните бои што брзо се сушат се одлични за сликарите кои сакаат да работат брзо. Содржат поголема концентрација на пигменти од другите бои од иста класа и различни марки. Тие се отпорни на светлина, трајни се и имаат одлична покривна моќ. За да добиете полесни нијанси, сите бои можат да се разредат со вода.

 

Четки за сликање

Четки за сликање на брендот Daler Rowney, погодни за секоја техника на сликање, акварели, акрилни и маслени бои. Од влакна на коза или свиња, а и со синтетички влакна, идеални за сликање детали, со дрвена рачка и алуминиумски прстен. Одличен избор за почетници и студенти.

YjJhNGRlOD