Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

PENTART - креативен рај


мкд
мкд
ново


ново
 

Креативен материјал од марката Pentart

Pentart е еден од најпознатите производители во креативниот свет, со широк спектар на лепак и заштитен лак за decoupage, акрилни бои, структурни пасти, pouring medium, течен медиум и многу други.

 

Акрилна боја

Постојат акрилни бои, создадени на водена основа, со висока концентрација на пигменти. Тие можат да создадат бисерен, метален или нетранспарентен ефект врз обоени предмети. Тие можат да се користат на дрвени производи, хартија,керамика, метал, полистирен и многу други. Овој ефект е највидлив на конвексни површини, каде што бојата на украсениот предмет се чини дека е различна од секој агол. Боите се растворливи во вода, имаат одлична непроирност и по сушењето се отпорни на вода.

 

Боја за текстил

Постојат различни видови на бои за ткаенини од овој бренд. Тие се базирани на вода, густи, некои содржат и пигменти за метален ефект. Идеални за декорација на лесни и темни ткаенини. Фиксирајте ја бојата со пегла 30 секунди, и од тој момент декорацијата ќе стане постојана и нема да избледи со текот на времето дури и по неколку миења, обоената ткаенина ја одржува својата структура и еластичност. Боите лесно се отстрануваат од рацете со миење со сапун и вода. Ако не сакате да користите класични бои за ткаенини, новиот производ Pentart претставува вистинска иновација во сликањето на ткаенини.

Спрејот во боја ќе заштеди време и ќе ви ги освежи стари ткаенини. Употребата е многу едноставна: само испрскајте го спрејот на чиста ткаенина. Фиксирајте ја бојата со пегла 30 секунди, врз хартија за печење користејќи температура погодна за памук. Кога бојата е фиксирана, може да пере ткаенината на 40 ° C, превртена внатре кон надвор.

 

N2U1Yzky