Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Roubloff - професионални сликарски четки


мкд
мкд


 

Четки за сликање

Уметничката четка е како волшебно стапче со кое секој сликар го претвора платното во извонредно уметничко дело. Поради тоа скоро сè зависи од внимателно избраните професионални сликарски четки. Разновидноста на четките може да се подели во неколку категории, т.е. според видот на влакната, може да бидат со природни или синтетички влакна, а вие можете да изберете според потребите на техниката што ја користите. Врз основа на обликот на главата, четките можат да се поделат во три категории, имено рамна четка за сликање, кругла четка за сликање и јазик на мачка, но има и други различни форми и големини.

 

Професионални уметнички четки од Roubloff

Овие четки се многу популарни кај уметниците ширум светот. Roubloff се лидери во областа. Историјата на марката започнува во 1988 година и технологијата на производство постојано се развива за да се исполнат барањата на потрошувачите. Целиот процес на производството на сликарската четка е строго контролиран и секоја фаза е усовршена, тие се рачно изработени во природно крзно според сибирската традиција.

MDhhYT