Заради унапредување на корисничкото искуство на нашата страница се користат дигитални колачиња (cookies). Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред. Во подесувањата на својот пребарувач, можеш да ги промениш подесувањата врзани за колачињата (cookies).

BOB ROSS


мкд
мкд
Вообичаена цена 1,449 мкд

Цена 990 мкд 

Цена 1,149 мкдВообичаена цена 990 мкд

Цена 790 мкдakcija
akcija 

Сликарски четки Bob Ross

Професионалните четки за сликање од познатиот бренд Bob Ross рачно произведени, се неопходни додатоци за сликање со кои секој сликар го претвора платното во извонредно уметничко дело.

 

Рачно произведените уметнички четки со природни влакна според спецификациите на сликарот Bob Ross, се произведуваат специјално за техниката wet-to-wet со маслени бои во кое е потребно на прво место да се нанесе бојата, а потоа да се додадат посакуваните нијанси. Со оваа техника можете лесно да ги насликате облаците, шумата или морето.

 

Четките Bob Ross се идеални за осветлување на слики и за сликање пејзажи, имаат лакирана дрвена рачка, алуминиумски прстен и меко природно крзно. Некои четки се специјално произведени за сликање цвеќиња, а други се создадени за сликање животни. Уметничката четка Bob Ross е произведена за пишување, ги има сите потребни елементи за создавање на најсуптилните детали во уметничкото дело.

M2JhZjZ