Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Сликарски платна » Сликарско платно во ролна

Сликарски платна во ролна


мкд
мкд

 

Зошто сликарското платно во ролна е најдобриот избор?

Ако сте еден од оние кои ја сакаат подготовката на платното на рамката и сакате да имате навистина уникатно дело создадено од вас од самиот почеток, сигурни сме дека сликарското платно на метар е идеален избор за вас.

 

Можете да изберете од висококвалитетно подготвено грундирано платно за сликање во ролна што гарантира долг животен век, бидејќи платното со грунд е поотпорно и сите видови на бои лесно можат да се применат на него. Имаме црно платно кое нуди поинтензивни темни бои, или ЕКО платно во ролна кое е економично и со грамажа од 300 г/м2, со бела задна страна и исто така имаме и ПРОФИ ткаенина со кафеава позадина и грамажа од 320 г/м2, со бел прајмер, со кој светлите бои стануваат поинтензивни.

 

Памучното сликарско платно во ролна, изработено од 100% природен памук, е долго 25м, а можете да ја изберете саканата ширина. Произведено е во Италија и е со врвен квалитет, погодно за сликање со акрилни и маслени бои. Изберете совршено исечено платно според вашите мерки или нарачајте цела ролна сликарско платно.

ZjhkM2E1ZT