Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Сликарски платна » Сликарски ЕКО платнa

Сликарски платна на EКO рамка


мкд
мкд 

ЕКО Сликарско платно на рамка - вистинскиот избор за вас!

Еколошки и економски производ е вистинската дефиниција за нашето ЕКО платно за сликање, идеален за оние кои ја ценат и подржуваат обновливата енергија. Нивната главна предност е конкурентноста на цените и широкиот спектар на големини.

Без разлика дали ќе одлучите да сликате со маслени бои или сте заинтересирани за сликање со акрилни, ова првокласно сликарско платно ќе ја исполни својата цел. Може да се купат готови на рамка или во ролна. Ова платно е идеално за почетници и професионалци, на нив може да сликаат и деца, бидејќи е со одличен квалитет, но е поевтино.

 

Памучно сликарско платно

Сликарското платно во ролна има убава текстура, е изработено од 100% природен памук со тежина од 300 g/m², должина од 25m и различни димензии на ширина, задната страна е бела и веќе е подготвено со прајмер и погодна за сликање со акрилни и маслени бои.

ЕКО платното е лесно и цврсто, со универзална употреба, со дрвени летви од 1,6 см, добро фиксирани и сигурни сме дека ќе ви се допадне кога ќе сликате. Еколошките сликарски платна се тука за секој што сака да развива, создава и учи разни техники и процеси на сликање.

NjQ4NDVhN