Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Нашите брендови

Нашите брендови кои Ви ги препорачуваме

 

 


мкд
мкд
 

Цена 419 мкд

ново


 

Цена 295 мкд

ново


ново


ново


Вообичаена цена 18 мкд

Цена 11 мкд

Вообичаена цена 479 мкд

Цена 379 мкд

акција


Вообичаена цена 479 мкд

Цена 379 мкд

акција


Вообичаена цена 449 мкд

Цена 359 мкд

акција


Вообичаена цена 1,179 мкд

Цена 929 мкд

акција


Вообичаена цена 990 мкд

Цена 839 мкд

акција


 

Најдобрите светски брендови за твојата уметност на едно место

На нашата страница ќе ги најдете сите материјали за вашата уметност, само треба да изберете од достапните брендови. Имаме најдобра понуда на креативни додатоци за вашите омилени хобија, сите видови на професионални бои, акрилни, акварелни маслени бои, четки, штафелаи, платна за сликање, моливи, фломастери и многу други. Сигурни сме дека ќе најдете се што ќе замислите.

 

ARTMIE е бренд на материјал за ликовни уметности создаден за љубовта кон уметноста. Може да изберете висококвалитетен, лесен и стабилен штафелај дизајниран за надворешна употреба од овој бренд. По употребата, држачот може лесно да се свитка и фиксира со помош на појасот од ткаенина без проблеми. Идеално за професионални уметници, почетници и студенти. Ние исто така нудиме платно за сликање ARTMIE, кое е платно произведено од 100% памук, погодно за сликање со кој било вид боја.

 

Pentart еден од најпознатите производители во креативниот свет, ја има најдобрата понуда на креативен материјал. Изберете акрилна боја, текстурна паста, pouring medium и многу други. Акрилните бои создадени на база на вода се растворливи во вода, имаат одлична непрoѕирност и по сушењето тие се отпорни на истата. Боите за ткаенини од овој бренд на водена база се густи, а некои содржат и пигменти за метален ефект. Идеални за декорација на лесни и темни ткаенини.

 

Професионални фломастери и дрвени боици дизајнирани во Велика Британија од марката Chameleon. Фломастерите се со професионален квалитет, на база на алкохол, па дури и најпребирливите уметници ќе бидат задоволни со нив. Може да изберете сет со 30 интензивни фломастери со различни нијанси.

 

Winsor & Newton е еден од најпознатите брендови во светот. Тие имаат огромен асортиман на маслени бои со совршени пигменти и гаранција за квалитет, густи и постојани бои препорачани од сликарите. Боите брзо се сушат бидејќи се произведуваат со алкилна смола.

 

Професионалните четки за боја од рускиот бренд Roubloff се многу популарни кај уметниците ширум светот. Тие се навистина лидери во областа. Историјата на марката започнува во 1988 година и технологијата на производство постојано се развива за да се исполнат барањата на потрошувачите. Целиот процес на производство е строго контролиран и секоја фаза е усовршена, тие се рачно изработени од природни влакна според сибирската традиција.

 

Идеални производи за вашата декорација од брендот DP Craft, за вашето хоби како scrapbooking или декорирање. Најдете широк избор на декоративна хартија, украсни налепници за scrapbooking што е една од техниките со кои се развиваат имагинацијата и креативноста, украсете ги личните и семејните спомени во декорирани и испишани фото албуми од вас самите.

 

Од широкиот опсег на брендови достапни на нашата страница се и брендовите St.Petersburg, Copic, Chameleon, Winsor & Newton, Roubloff, Lukas, da Vinci, Daler-Rowney, Bob Ross, Ghiant, Pebeo, Kreul, Umton, Koh-I-Noor, Faber-Castell, Molotow, Lefranc & Bourgeois, Liquitex, Royal Langnickel, Nerchau, Giotto и Royal Talens.

YzVhN