Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Сликарски штафелај » Сликарски штафелај - за надвор

Сликарски штафелај / Сликарски штафелај - за надвор


мкд
мкд


Вообичаена цена 4,590 мкд

Цена 4,290 мкдВообичаена цена 1,849 мкд

Цена 1,690 мкд


 

Дозволете си да бидете инспирирани од природата со штафелаите за надвор!

Сликарството на отворено со помош на теренски штафелај, стана се повеќе популарно во последниве години, бидејќи носи радост и релаксација, а многу уметници го гледаат сликањето на отворено како заминување од реалноста и го поврзуваат со задоволство.

Ако вашата страст е сликање во природа, тогаш изберете од нашата богата понуда на штафелаи за сликање. Ние нудиме лесни штафелаи направени од квалитетни материјали, кои исто така вклучуваат кутии со простор за други алатки, како што се бои или четки. Тие исто така имаат база што лесно се прилагодува на кој било терен за стабилност.

Имаме висококвалитетен дрвен штафелај од Амазон, со буково дрво третирано со специјално заштитно масло, многу лесно и стабилно, едноставен за склопување и фиксирање а со помош на текстилниот каиш ќе го држите склопен без никакви проблеми.

Алуминиумски штафелаи

Но, ако не ви се допаѓаат класичните штафелаи, тогаш имаме и алуминиумски, спакувани во практична црна торба за вас. Тие се многу практични, лесно е да се прилагоди висината и позицијата на платното и да имате прилагодливи ногарки и рачки кои ви овозможуваат да ја промените висината и позицијата на платното.

Ако сте професионален уметник и сакате да го понесете целото студио со вас, ние ви нудиме професионален штафелај за сликање на отворено со отстранлива кутија и простор за ставање на платно, хартија и други додатоци. И најважно е што лесно се пренесува.
Сигурни сме дека ќе најдете се што ви треба за да насликате во природа. Слободно можете да го изберете омилениот штафелај за надвор, одете во природа и насликајте ја вашата фантазија на подготвеното платно!

NDVjYjcx