Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Четки » Четки за премачкување подлога

Четки за премачкување подлога


мкд
мкд


Вообичаена цена 235 мкд

Цена 179 мкдВообичаена цена 239 мкд

Цена 179 мкд

Вообичаена цена 239 мкд

Цена 179 мкдВообичаена цена 219 мкд

Цена 179 мкд


 

Четка за подготовка на платно за сликање, како да добиете подобар ефект?

Ако купеното платно не е веќе подготвено, откако ќе го затегнете на рамката, ќе мора да ја подготвите со грунд. Подготвувањето на платното за сликање е едноставен процес што мора да се направи за да се заштити површината и да се направи малку помеко платното за бојата. Откако првиот слој ќе се исуши темелно, повторете ја постапката уште 2-3 пати со четката за премачкување. На крајот ќе видите дека грундот изгледа како платно, и тогаш можете да бидете сигурни дека го имате подготвено за сликање, само што треба да обрнете внимание на изборот на соодветниот грунд за техниката на која работите, без разлика дали е тоа сликање со акрилни или со маслени бои.

 

Која четка е идеална за грундирање?

Но, оваа подготовка нема да даде позитивни и потребни резултати ако не ја користите правилната сликарска четка. Рамните четки за премачкување се идеални за големи сликарски дела, за примена на боја на големи површини, за основи и препарати, како и за примена на финални бои. Тие можат да се најдат во комплети и сетови, со различни форми, аголна или широка четка, од познати брендови како Royal and Langnickel и четки Боб Рос. Достапни се со природни влакна, со влакна од вол, камила или коза или синтетички. Се разликуваат од другите сликарски четки воглавно по обликот на влакната. Краевите на влакната можат да бидат рамни, во средина најдолги или со агол. Пробајте ги нашите квалитетни производи и сигурно нема да зажалите.

OThiN