Заради унапредување на корисничкото искуство на нашата страница се користат дигитални колачиња (cookies). Со користење на нашата страница прифаќаш некои колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред. Во подесувањата на својот пребарувач, можеш да ги промениш подесувањата врзани за колачињата (cookies).

Introduction » Сликарски штафелај » Сликарски штафелај - atelier

Сликарски штафелај / Сликарски штафелај - atelier

 


мкд
мкд
Вообичаена цена 3,290 мкд

Цена 2,190 мкд

ново


Вообичаена цена 5,390 мкд

Цена 4,190 мкд

ново


Вообичаена цена 5,990 мкд

Цена 4,790 мкд

ново


ново


Вообичаена цена 990 мкд

Цена 939 мкд

ново


Вообичаена цена 8,890 мкд

Цена 7,490 мкд

ново
Вообичаена цена 9,900 мкд

Цена 7,190 мкд

ново


 

Цена 1,249 мкд

ново


Вообичаена цена 3,890 мкд

Цена 3,149 мкд

akcija
Вообичаена цена 2,390 мкд

Цена 1,790 мкд

ново


Вообичаена цена 1,790 мкд

Цена 1,549 мкдВообичаена цена 1,739 мкд

Цена 1,479 мкд

akcija

 

Ако ви се допаѓа атмосферата во вашето ателје, одберете го штафелајот за сликање во студио

Ако поминувате повеќе време во вашето студио, тогаш ви треба поголем и постабилен штафелај за сликање. Секој професионален уметник мора да го има во своето студио. Овие штафелаи ќе ги задоволат сите уметници, од почетници до професионалци. Тие исто така се користат на универзитетите како академски олеснувања за сликање. Може да се користат и за украсување ентериери со уметнички украси. Тие се исто така погодни за секаков вид сликарство или презентација.

Сликарските штафелаи имаат многу цврста структура, доста се тешки и високи. Важно е што тие ви овозможуваат да сликате вертикално и хоризонтално, тие се изработени од високо квалитетно дрво и совршено ќе се вклопат во вашето ателје.

Различни типови на штафелаи

Нашата интернет продавница нуди штафелаи за во студиото за сликари од формата А или H. Штафелајот А има две ногарки во предниот дел и една во задниот дел. Оваа триаголна форма е погодна за употреба и складирање затоа што лесно се склопува и не троши премногу простор. Штафелаите H обично имаат цврста основа што ги прави поотпорни од штандовите А.

Во нашата понуда може да се најдат различни типови, големини и бои на штафелаи за сликање. Ако имате мал уметник дома, имаме и штафелај за деца, што сигурно ќе ги направи многу среќни.

Njg1NzN