Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Хоби » плетење, везење, шиење

плетење, везење, шиење


мкд
мкд
ново


ново
ново


ново
ново


ново


ново


Волна за плетење

Работата со волна е една од најстарите ракотворби. Сепак, таа е сè уште многу популарна и сè попопуларна активност дури и кај младите. Хеклањето или плетењето на џемпери не мора да биде наука доколку користите квалитетен материјал. Пазарот нуди широк асортиман на материјали - разновидна крупна волна, еколошка волна, предиво за плетење, волна за маици, chunky предиво, бамбусово предиво, синтетичка волна итн. Без разлика дали професионално се занимавате со рачна изработка или сте комплетен почетник, сигурно ќе изберете нешто од нашата понуда и ќе направите нешто убаво со нас.

Површинска декорација на текстил - везење


Со векови, везот е многу популарна техника за украсување на облека, користен текстил, па дури и разгледници и разни подароци. Нашите баби со него порано украсувале костими, а денес можеме да ги најдеме на сите парчиња облека - блузи, здолништа, фустани, панталони, па дури и чорапи. Покрај облеката, многу популарни се и рачно везени перници, чаршафи, ленти за глава, накит, чанти, торби и чевли. Нема ограничување на имагинацијата. Затоа сакаме во нашата понуда постепено да го вклучиме сето она што ви е потребно за везење - обрачи за везење, памук за везење или готови комплети за везење, со кои можете да декорирате разни предмети.


Макраме - магијата на рачно плетење


Ако не сакате да купувате игли или куки за плетење, обидете се да плетете макраме. Макрамето е единствена техника за рачно врзување на јазли. Значи, не ви треба ништо друго освен коноп за плетење, добри идеи и желба да направите нешто оригинално. Со оваа техника можете да направите оригинални привезоци за клучеви, навлаки за седишта, ѕидни украси, саксии, чанти, накит, фаќачи за соништа и многу повеќе. Во нашата понуда ќе најдете квалитетни макраме конопи во различни нијанси и дебелини.

Njg3Y2