Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Сликарски прибор LIQUITEX

Овој инспиративен бренд моментално не е достапен кај нас.

Би сакале да ти препорачаме слични уметнички материјали: >>Royal Talens<<

Споредливи се по квалитет - цена, но и по популарност меѓу уметниците ширум светот.


 

Сликарски прибор и разни видови на акрилна боја од Liquitex

Густиот, мат и проѕирен медиум може да се користи за различни цели. Кога ќе се исуши е проѕирен и дава мат ефект. Се препорачува да го комбинирате со густи бои. Можете да го користите да ја зголемите количината на бојата и нивната транспарентност, како подлога и алтернатива за gesso, за impasto ефект, за колажи или за мешање со пигменти во прав.

 

Акрилните бои акрилните бои се направени за студенти и уметници на кои им е потребен квалитет по пристапни цени. Секоја боја е произведена така за да го покаже во најдобро светло сјајот и јаснотата на индивидуалните пигменти. Овие сет акрилни бои се идеални за мешање, имаат светли пигменти и се сјајни по сушењето.

 

Pouring medium е транспарентен, сјаен и течен медиум кој можете да го користите во различни сликарски техники. Идеален е за создавање на специјален ефект на разлевање. Се користи во комбинација со акрилни бои. Создава изедначени барички, ефектот на боја која тече или се разлева, не создава набори, пукнатини или меурчиња во слојот во боја по сушењето, е светла и изгледа влажна дури и по сушењето, не ја прави бојата транспарентна, е флексибилна, отпорна на вода по сушењето и не жолтее.

MWM1OTg0