Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Хоби » Позлата и патина

Позлата и патина

artmie


мкд
мкд


Вообичаена цена 1,190 мкд

Цена 999 мкд

ново
Black FRIDAY


 

Цена 559 мкдВообичаена цена 399 мкд

Цена 329 мкд

Black FRIDAY
За преработка на старите метални производи на кои им треба освежување, одлични се металик пастите и металик лаковите. Патината настанува како резултат на промената на бојата и јавување на текстурата на бронза или на други метали, како резултат на оксидирање на металот во времето. Позлатата како техника на разубавување и украсување е позната со векови, некогаш како нанесување на златни листови а денес како златна паста достапна на многу уметници по најдобри цени во нашата е-продавница.

NzdhMjl