Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред. Во подесувањата на својот пребарувач, можеш да ги промениш подесувањата врзани за колачињата (cookies).

Introduction » Акрилни бои » Сетови акрилни бои

Сетови акрилни бои


мкд
мкд


Вообичаена цена 239 мкд

Цена 179 мкд

ново


Вообичаена цена 990 мкд

Цена 939 мкд

ново
акција
Вообичаена цена 3,549 мкд

Цена 3,190 мкд

ново
Вообичаена цена 1,329 мкд

Цена 1,149 мкд

Вообичаена цена 5,529 мкд

Цена 2,990 мкдВообичаена цена 6,699 мкд

Цена 5,090 мкдВообичаена цена 990 мкд

Цена 890 мкдВообичаена цена 969 мкд

Цена 849 мкдВообичаена цена 569 мкд

Цена 509 мкд

Вообичаена цена 2,190 мкд

Цена 1,890 мкд 

Сите акрилни бои заедно и веднаш достапни?

Ако барате фантастични сетови акрилни бои, кој ви нудат илјадници можности за уметничко изразување, вие сте на вистинското место. Сетовите со бои се многу практични и пред сè економични додатоци за сликање, со кои ќе ги имате сите бои до вас и ќе можете да ја создадете уметноста веднаш, бидејќи ние нудиме сè што му треба на вистинскиот уметник.

 

Во нашата онлајн продавница можете да изберете различни големини на сетот во зависност од бројот на бои во комплетот. Боите секогаш се разновидни и поделени според бројот на бои во пакетот. Ние нудиме високо квалитетни и долготрајни акрилни бои. Акрилни бои во сет е исто така одличен подарок за почетник но и за професионален уметник.

 

Од акрилните бои за сликање нив ја препорачуваме марката Kreul, кои се со највисок квалитет и пигменти кои се погодни и за почетници и за уметници. Но, за искусни сликари кои заработуваат пари од сликање, препорачуваме акрилни бои од марките на класата Winsor & Newton, Royal Talens и Nevskaya Palitra-Master. Изборот на акрилна боја зависи од техниката што ја користи сликарот, но и од неговиот вкус и буџет.

 

Постојат илјадници можности за уметничко изразување со акрилната боја за сликање и единствената граница за нејзината употреба е во границите на имагинацијата.

MmM1Z