Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

уметнички бои Schmincke


мкд
мкд
 

  

  

  

 


Уметнички прибор Schmincke

"Се стремиме кон најдоброто.“ Ова е мотото смислено пред многу години од основачите на Schmincke & Co., г. Hermann Schmincke и Josef Horadam. Од 1881 година, нивната фабрика постепено стана една од најпопуларните светски брендови за уметници.

Schmincke Horadam - престижот на професионалните сликари - акварели

Брендот Schmincke ги исполнува највисоките стандарди за квалитет повеќе од 130 години. Исклучителните пигменти и уникатните својства се особено поврзани со акварел боите на Schmincke. Horadam, по кого се именувани овие исклучителни акварели, бил познат и по неговите супер гранулирачки бои Schmincke super granulating.

Schmincke Mussini и други уметнички задоволства

Ако преферирате традиционален уметнички материјал, сигурно ќе ве воодушеват маслените бои Mussini. При изработката на уметничкиот материјал Schmincke се придржува до најстрогите стандарди и процедури научени од искусни академски сликари ширум светот. Другите добро познати бои на Schmincke вклучуваат акрилни бои со студентски квалитет Schmincke Akademie и професионалната палета Schmincke PRIMAcryl. Љубителите на Airbrush сакаат да избираат од широк спектар на aerocolors Schmincke. ARTMIE го препорачува овој бренд на уметнички прибор на сите кои сакаат да напредуваат и да откриваат додатоци како од сон.

MTNlYTg5Z