Introduction » Хоби бои » Бои за лице

Бои за ЛИЦЕ и тело


мкд
мкд


Вообичаена цена 549 мкд

Цена 439 мкд

ново


Вообичаена цена 1,949 мкд

Цена 1,549 мкд

ново


Вообичаена цена 939 мкд

Цена 629 мкд

ново


Вообичаена цена 1,190 мкд

Цена 939 мкд

ново

 

Сликањето на лице е загарантирана забава!

За да го направите роденденот на вашето дете уникатен и да предизвикате многу насмевки, боите за лице се идеален избор. Боите се со висок квалитет, идеални и за оние кои ja слават Ноќта на вештерките и за љубителите на карневалот.

 

Бојата за лице за деца од марката Fantasy Make Up е со висок квалитет, исто така е идеална како карневалска шминка, брзо се суши и не се размачкува. Апликацијата е многу едноставна и јасна, прво бојата се разредува со малку вода, а потоа ви треба сунѓер за да нанесете база за шминката и четки за фини линии, или ако сакате можете да ги користите и прстите за да нанесете бојата. Боите се лесни за мешање едни со други и се мијат со вода и сапун.

NDIxOWQ