Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Сликарски штафелај » Даска за штафелај

Сликарски штафелај / Даска за штафелај


мкд
мкд 

Широка употреба на дрвени даски

Покрај нашиот широк спектар на технички алатки за цртање и сликање, нашата онлајн продавница нуди и табла за цртање. Погодна е за уметници, но исто така и за студенти по архитектура и други технички училишта, инженери, дизајнери или едноставно технички ентузијасти. Тие се исто така совршени за оние кои сакаат да сликаат по природа, се лесни и имаат рачка за полесен транспорт, за да можат да бидат однесени на кое било место за создавање уметност. 

Овие табли за сликање имаат различни димензии А3, 40 х 45 см, со дебелина од 3 мм и можат да се монтираат на штафелајот за сликање. Тие се одлични за скици, за внатрешни и надворешни дизајни, изработени се од висококвалитетно отпорно и лесно дрво. 

Дрвените даски за штафелај може да се користат и како основа за сликање заради нивната стабилност. Тие се идеални за сликање на тврд картон или други видови хартија. Може да се наслика деликатно со акварелни или акрилни бои, бидејќи таблата цврсто ќе ја држи хартијата за време на креирањето. Другата употреба на дрвената даска за дизајн е исто така како таблата за цртање на линии, односно нуди поголема стабилност и леснотија во дизајнот на линиите.

NDhjM