Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Profil - бои за текстил за твојата хоби креативност

Сликање на текстил како релаксација

Сликањето е релаксирачко. Ве става во добро расположение и ви дава можност да го остварите својот потенцијал. Уметничките бои се фантастично средство за изразување на сопствената личност.
Уметничкиот бренд Profil ги комбинира токму овие идеи што го водат напред. Во оваа категорија ќе најдете квалитетни бои за текстил по одлични цени. Боите за текстил Profil се најдобрата креативна алатка за хоби уметници. Сликање на маици, перници, чанти, јакни и друг текстил е прекрасен начин да се изразите. Почестете ги вашите најблиски со необичен рачно насликан подарок.

Бои за текстил со традиција долга 25 години

PAINT IT е производител на уметнички бои од брендот Profil. Нивната авантура со боите трае веќе 25 години. За тоа време, Profil боите станаа еден од најпопуларните сликарски производи на пазарот, кој го избираа и аматери и професионалци, благодарение на упорноста, страста и вредната работа на производителот. Секоја година нивниот асортиман се проширува со нови и интересни уметнички производи, како што се текстилни маркери, бои за свила погодни за airbrush технологијата, бои за тексас, бисерни бои, 3D бои, светли бои за текстил, UV бои, акрилни бои итн.

Нетоксични и достапни бои за текстил

Сите бои на Profil се направени во Полска и не се токсични или штетни за здравјето. Значи, ова се безбедни бои за деца, трудници и за оние кои имаат алергии. Можете да носите рачно насликана облека со гордост и без да се грижите за вашето здравје. Ќе научите како да сликате на текстил со одредени производи и во нашите видеа. Дајте му на вашата креација широк спектар на нијанси, вклучувајќи неонски, златни и сребрени. Сликањето на ткаенини никогаш не било подостапно!


NGU3NTcxM