Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

АКЦИЈА

Цена                       

Introduction » Сликарски платна » Сликарски платна на рамка

Сликарски платна на рамка

 

 


мкд
мкд
Вообичаена цена 699 мкд

Цена 639 мкд
 

Како да ги изберете совршените сликарски платна за да сликате со вашата омилена техника?

 

За да ја искажете вашата креативност и да ги зачувате вашите слики засекогаш е многу важно да имате соодветна површина. Нашите сликарски платна на рамка се изработени од лен или памук, подготвени се за работа, грундирани, монтирани на дрвени летви, кои гарантираат стабилност на рамката. Во зависност од дебелината на летвите, можно е да се очекува поинаква стабилност на ткаенината, затоа секогаш се поставува прашањето која е идеална дебелина на летвите, за кои димензии и квалитет се доволни 1,6 см или 2 см и кога е потребно дебелина на гранка од 4 см или дури 6 см.

 

Во нашата е-продавница ќе најдете 100% памучно сликарско платно од 320 g / m² тежина за професионалци, но и платно за почетници со тежина од 300 g / m², или 100% чисто ленено сликарско платно со тежина од 400 g / m² , погодни за секоја техника на сликање. Задната страна е кафеава, тие се подготвени со грунд што гарантира добро спојување со акрилни и маслени бои. Во последно време многу е побаруван еден специфичен вид платно а, тоа е црното платно за сликање на рамка, бидејќи идеално е за да се истакнат боите на темната позадина, идеален е за сликање со маслени и акрилни бои, совршен е и за пејсажи.

 

Рамката на сликарското платно е многу стабилна, изработена од чисти природни материјали, со лесни, но тврди летвички од 1,6 см или 2 см, од еколошки шуми. Вообичаена практика е дека со растот на димензиите на платно, има потреба од попречни летви, па дури и вкрстени летви на задниот дел на платното, што во голема мера помага во стабилноста на платното. Изберете ги нашите платна за сликање, ние исто така нудиме можност за купување на пакувања од три или четири парчиња, како и практични пакувања со различни примирани платна во различни или идентични големини.

 

MWZjMD