Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

da Vinci - професионални сликарски четки


мкд
мкд


 

Четки за сликање da Vinci

Широк спектар на рачно изработени уметнички четки од брендот da Vinci се достапни на нашата веб-страница. Разновидноста на четките може да се подели според влакната односно природни или синтетички влакна, од кои можете да изберете според техниката што ја користите вас. Врз основа на обликот на главата, четките можат да се поделат во три категории, односно рамна четка за сликање , кругла четка за сликање и јазик на мачка, но има и други различни форми и големини.

 

Професионалните сликарски четки од природни влакна можат да бидат од влакна од свиња, идеални за сликање и создавање прецизни линии од акрилни или маслени бои, но и за сликање на површината или за нанесување лепак. Комбинацијата на најдобар материјал, традиционално производство и модерни техники е една од главните карактеристики на овој познат бренд. Во уметничкиот свет тие се незаменливи по неговиот квалитет, прецизно производство и совршена примена на боите.

 

Постојат и рачно изработени четки со меки синтетички влакна и алуминиумски прстени, погодни за акварел, gouache , мастило, разредени акрилици, но и за хоби бои. Висококвалитетните влакна ја одржуваат својата оригинална форма дури и по многу намени и благодарение на нивната отпорност тие се погодни за сликање на груби површини. Тие овозможуваат прецизна примена, и се идеални за детали за сликање.

ZTY0ZTMzY2