Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Хоби » Моделирање

Маса за моделирање

 


мкд
мкд


ново


Вообичаена цена 209 мкд

Цена 89 мкд

ново
Black FRIDAY


 

Цена 2,090 мкд

ново
Black FRIDAY
Вообичаена цена 155 мкд

Цена 129 мкд

Black FRIDAY


Вообичаена цена 249 мкд

Цена 209 мкд

ново
Black FRIDAY


Вообичаена цена 349 мкд

Цена 299 мкд

ново
Black FRIDAY


 

Цена 2,249 мкдДали сакате да пробате интересна техника? Препорачуваме моделирање!

Оваа техника ќе ги израдува и малите и големите уметници. Изберете од широкиот спектар на производи, како глина за моделирање, паста со ефект, силиконски калап, ваљак за моделирање или шпатули за моделирање, со кои можете да создадете сè што сакате. Квалитетни производи за училишта, уметници и канцеларии, за создавање украсни предмети, маса за моделирање погодна за креативна работа и од страна на децата. Може да моделирате со употреба на раце или различни алати, без готвење бидејќи се суши на воздух, еластична и лесна за обликување и може да се обои откако ќе се исуши со маркери или со темперни, нема да ве извалка и се мие од рацете со вода.

 

Загарантирана забава за деца!

Ако барате активност за забава на вашето дете во дождлив ден, пластелинот за деца е идеален производ, бидејќи ја стимулира креативноста и имагинацијата на децата преку игра. Важна работа при изборот на пластелин е да го пронајдете оној што е лесно да се обликува, кој не ги валка рацете, оној чии бои можат да се мешаат, а пластичните или металните калапи можат да се користат за создавање различни форми.

 

Еластично дрво

Ова е дрвен украс, кој треба да се користи за различни техники за декорација. По загревањето до одредена температура, дрвото станува многу еластично и може да се формира и обликува, а по ладењето ја задржува својата форма. Ова специјално дрво може да се обои и да се користи за техники како што е scrapbooking или decoupage. Можете да користите фен за коса или пиштол со топол воздух за да го загреете дрвото додека не стане флексибилно, потоа ставете го на површина каде што ќе го моделирате за да ја добиете посакуваната форма. 

NDM2MW