Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Маслени бои » Маслени бои за уметници

Маслени бои за уметници


мкд
мкд
 

Цена 235 мкд

ново
Вообичаена цена 874 мкд

Цена 669 мкд

Вообичаена цена 219 мкд

Цена 149 мкд

акција
Вообичаена цена 419 мкд

Цена 399 мкдВообичаена цена 169 мкд

Цена 139 мкд

 

Професионални маслени бои за најдобар ефект на вашата слика

Овие бои имаат долга традиција, видлива во делата на најпознатите уметници. Составот на маслените бои е пигмент во прав, измешан со ленено семе или маслени семени масла што даваат осветленост, цврстина, одлична брилијантност на бојата, непроирност и издржливост. Може да се разредат со разредувач за да се добијат различни нивоа на транспарентност што дава дела со одлични резултати, и ги одржува вашите проекти живи подолго време. Важно е да се изберат квалитетни бои за сликање со маслени бои за да се постигнат посакуваните резултати. Маслото на платно има бавно време на сушење, време за кое боите не се менуваат.

 

Која марка е идеална за вас?

Маслени бои за сликање од марката Umton се најдобриот избор за уметници, студенти или професионални уметници. Тие содржат висококвалитетни пигменти, се еколошки отпорни, без абразивни премачкувачи.

За професионално уметничко образование и креативно боење со маслена боја ви ги препорачуваме боите на познатата марка Royal Talens, која ветува уникатен квалитет на боите Rembrant. Достапни се 120 нијанси, со чистота на пигменти, поделени во 4 категории, транспарентни, полутранспарентни, покривни и полу-покривни.

Маслената боја за сликање од марката Winsor & Newton нуди квалитет по добра цена. Погодни се за употреба во училиштата и идеални за сите што не можат да користат разредувачи, затоа што имаат посебна карактеристика, односно нема потреба да ги разредувате со терпентин, водата е доволна. Тие имаат добра концентрација на пигменти, што одредува одлична покриеност и интензитет на боите.

Сликањето со маслени бои од познатиот бренд Van Gogh, погодно е за уметници кои претпочитаат квалитетни и неверојатни ефекти, сликарството сигурно ќе биде вистинско задоволство. Боите се силни и интензивни, можат да се мешаат заедно, тие се едноставни за употреба и долговечни.

NDc4ZDU4