Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Четки » Округли четки

Округли четки


мкд
мкд


Вообичаена цена 479 мкд

Цена 509 мкд

Вообичаена цена 890 мкд

Цена 790 мкд

акција


акција
Вообичаена цена 669 мкд

Цена 499 мкд 

Која форма на четка за сликање да ја изберете и за каква употреба?

Секогаш барајте четки за сликање кои се лесни за употреба и кои лесно се држат додека сликате, многу уметници се согласуваат дека вреди да се инвестира во четките. Постојат многу видови четки за сечиј вкус, секоја четка си ја работи својата работа и ви помага да нацртате тенки линии за да потенцирате детали и да создадете различни ефекти. Во оваа категорија ќе најдете сликарски четки со округол врв, за секаков вид боја, со природни или синтетички влакна.

 

Округла четка за акварелни и маслени бои

За сликање со акварел или маслени бои, ќе најдете четки со различни големини, со природни или синтетички влакна, со висок квалитет за најдобар ефект. Овие округли четки се идеални за пишување и калиграфија и се со природни влакна. Почетниците може да имаат потешкотии да ги користат овие четки, но со текот на времето ќе ги научат карактеристиките на секоја четка. Сликарската четка со фин врв се користи за детали, допири и завршувања, а четката со екстра фин врв е идеална за детали, за пишување и дефинирање. Со боите што можат да се мешаат во вода, употребата на овие четки е посоодветна и тие имаат добар капацитет да ја задржат бојата. 

Со редовна употреба можеби ќе откриете дека овие четки се најсоодветни за вас, нашата понуда е многу богата, изберете од марката на четки Da Vinci, Roubloff и многу други, тие сигурно ќе ги задоволат вашите вкусови и потреби.

NzNlOD