Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Introduction » Прибор за техничко цртање » Туби и ташни за цртежи

Туби и ташни за цртежи


мкд
мкд
Вообичаена цена 599 мкд

Цена 479 мкд

акција
Вообичаена цена 229 мкд

Цена 179 мкд

Вообичаена цена 469 мкд

Цена 309 мкд
 

Ташни и туби за цртежи

За да избегнете каква било штета при транспорт на уметничкото дело или техничкиот цртеж, за да не ги изложите на влажност или други негативни појави, на нашата страница ќе најдете одличен избор на туби и ташни за цртежи, бидејќи тие мора да бидат спакувани правилно.

 

Тубата за цртежи може да се направи од картон или пластика. Тие се погодни за чување и транспорт на цртежи, хартија, документи, фотографии или плакати. Телескопската туба за цртежи изработена од пластика, со прилагодлива должина, е погодна за складирање и транспорт на технички цртежи. И картонската туба за цртежи и пастичната нудат ниво на цврстина и помагаат да не ги брчкате или уништувате вашите дизајни. Може да изберете соодветен дијаметар и должина за вас, да ги транспортирате вашите дизајни и да избегне каква било штета. 

Ташната за цртежи е високо ценета од сите што се посветуваат на уметноста. Нуди добра количина простор за хартијата да не се гужва за време на транспортот. Папките за цртање може да бидат погодни за деца и професионалци. Тие се идеални за чување од прашина или влага. Папката за цртање исто така може да биде идеална за транспорт на документи на лесен начин. Изберете од различните формати и пронајдете ги идеалните за вашите потреби.

OGRhYm