Introduction » Хартија за цртање » Блок хартија » Блок со црна хартија Daler-Rowney Canford A4


        

Блок со црна хартија Daler-Rowney Canford A4

блок со црна хартија

ново

 

Availability: Во Вашиот дом за 13 - 19 работни денови
Product no.: DLR403355_400
Производител: Daler-Rowney
EAN code: 5011385403145
Изберете формат Блок со црна хартија Daler-Rowney Canford
Цена without Tax : 406 мкд
Цена including Tax (18 %):
479 мкд

into the basket:
  парче  

Блок црна хартија Daler-Rowney Canford - изберете формат

Брендот на уметнички прибор Daler-Rowneypredstavlja Ви представува потполно нов блок со црна хартија. Заменете ја обичната бела хартија со црна и пронајдете ги боите во темнината! Погоден е како за професионалци така и за студенти. Блокот се состои од картонски корици и 30 листови тврда црна хартија. Хартијата може да се скине од блокот. На нив можете да цртате и да боите со суви пастели, акрилни бои, темпери или боици. Со помош на овој практичен блок сите Ваши цртежи ќе бидат на едно место. Блокот Ви го нудиме во 2 формати: A4 и A3.

Карактеристики:

  • боја: црна
  • број на листови: 30
  • грамажа: 150 g/m²
  • сврзани со лепење
ZWNkOD