Introduction » Маслени бои » Маслена боја Winsor & Newton Artisan разредлива со вода 37 ml - 074 Burnt Sienna


        

Маслена боја Winsor & Newton Artisan разредлива со вода 37 ml - 074 Burnt Sienna

маслена боја Winsor & Newton

ново

 

Availability: Во Вашиот дом за 13 - 19 работни денови
Product no.: WNN1514_074
Производител: WINSOR & NEWTON
EAN code: 094376896183
Изберете нијанса на маслени бои Winsor & Newton Artisan 37 ml
Цена without Tax : 279 мкд
Цена including Tax (18 %):
329 мкд

into the basket:
  парче  

Покрај овој производ препорачуваме

Маслена боја Winsor & Newton Artisan разредлива со вода 37 ml - изберете нијанса

 

Брендот Winsor & Newton има повеќе од 170 години искуство во производството на маслени бои па според тоа е еден од водечките светски брендови на тоа поле. Маслените бои Artisan Ви нудат квалитет по поволна цена. Овие бои се направени така за да ги имаат сите карактеристики на класичните маслени бои. Но постои нешто по што се посебни: не морате да ги разредувате со терпентин, за тоа ќе послужи и обичната вода. Ова ги прави погодни за користење во училиштата и идеални се секој кој не смее да користи разредувачи. Една од нивните предности е високата концентрација на пигменти што им дава одлична покривност и интензитет на боите. Во спекатрот на боите се наоѓаат транспарентни и нетранспарентни нијанси. Транспарентните најмногу се користат за нијансирање, да им дадат длабочина на боите, додека нетранспарентните имаат одлична покривност. Поради својата трајност и отпорност сите бои од оваа колекција се оценети со AA или A.

 

Параметри:

 

  • маслени бои Artisan кои се разредуваат со вода
  • достапни се 35 нијанси
  • количина: 37 ml во туба

 

 

YTA3NzZk