Introduction » Сликарски платна » Дрвена плоча за сликање 40 x 55 cm / попуст -30%


        

Дрвена плоча за сликање 40 x 55 cm / попуст -30%

дрвена плоча

ново

 

Availability: Во Вашиот дом за 13 - 19 работни денови
Product no.: MXHDDNM_4055
Достава ГРАТИС: Со нарачка над 3500 мкд
Изберете димензија на дрвена плоча за сликање
Вообичаена цена 369 мкд
Цена without Tax : 253 мкд
Цена including Tax (18 %):
299 мкд

into the basket:
  парче  

Дрвена плоча за сликање - изберете димензии

Уметниците отсекогаш се обидувале своите мисли и емоции да ги пренесат на хартиај и платно. Но, што мислите за сликањето на дрво? На дрвена подлога можете да го оживеете своетео дело на иузетен начин и притоа да ја зачувате едниствената структура и арома на дрвото. Дрвената подлога за сликање е направена со спојување на повеќе дрвени панели со ширина од 6.5 см хоризонтално. Погодна е за сликање, декупа и други техники на декорирање. Површината не е лакирана. Предлагаме да користите глазура неутралан или во боја. Покрај подлогата за сликање можете да купите и закачаки за закаување. Направете слика на дрво која никогаш нема да застари. Сликањето на дрво може да биде вистински предизвик за Вашата фантазија !

YzQ1Ym