Заради унапредување на корисничкото искуство на нашата страница се користат дигитални колачиња (cookies). Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред. Во подесувањата на својот пребарувач, можеш да ги промениш подесувањата врзани за колачињата (cookies).
slide-1
slide-2
slide-3
slide-4

Novo
Popusti
Blog ARTMIE

Обојте го целиот свет

Можеби Вие сте новиот Ван Гог. Можеби сакате престиж како Мунк. Или Ве очекува оригиналност како кај Шиле. Можеби ќе создадете неверојатна комбинација на бои, лист по лист. Без оглед на тоа што ќе стане, сите имаат потреба од едно – современ сликарски прибор.

 

Љубов кон уметноста и нејзините проблеми

Личниот стил треба сами да го пронајдете. Сликарски прибор можете да најдете кај нас. Еден цртеж со молив? Да, сите така почнале, но доколку сакате да постигнете степен на професионалност и престиж, морате да гледате на долги стази. Прво и основно што Ви треба е сликарски држач кој ќе биде темел на Вашите уметнички дела.

 

За почеток, потребни Ви се бои...

На бело платно падната четка натопена во прекрасна сина акрилна боја. Откријте ја убавината на синилото пренесена на платно, како бран еден после друг. Четката е диригент што ја создава оригиналната реалност на сликата. Толку убава, толку неостварлива ... Во занес на страста преголем притисок на платното може да предизвика штета што никој не ја сака. Вие создавате можност секој набљудувач да се восхитува на морските бранови.

 

Да завршиме со доказот за силата на боите

Отидете во аголот на своете ателје каде ги складирате купените сликарски платна и сликарскиот држач. Натопете ја четката со студено сина темперна боја и како Посејдон по платното создадете бранови. Уморни од боите од тубите со темперни, оставете да се исуши неколку часа. Ах да, кога би можеле да се нурнете во неа и да ја почувстувате вистинската експанзија на уметничкиот израз на елементот вода. И да, следниот пат можете да се одлучите да сликате со маслени бои или друг креативен прибор. И доаѓа моментот кога треба да им одадеме почит на сите нови Ван Гог уметници.

 

Вообичаена цена 890 мкд

Цена 790 мкд

akcija


ново
Вообичаена цена 329 мкд

Цена 269 мкд

ново


Вообичаена цена 539 мкд

Цена 479 мкд

ново


Вообичаена цена 312 мкд

Цена 239 мкд

ново
Вообичаена цена 1,149 мкд

Цена 990 мкд

ново
akcija
Вообичаена цена 990 мкд

Цена 969 мкдВообичаена цена 2,390 мкд

Цена 1,990 мкдВообичаена цена 2,149 мкд

Цена 1,849 мкдВообичаена цена 239 мкд

Цена 205 мкд

ново
akcija


Вообичаена цена 4,090 мкд

Цена 2,990 мкд

ново
akcija


Вообичаена цена 7,790 мкд

Цена 5,990 мкд

ново


Вообичаена цена 990 мкд

Цена 939 мкд

ново


Вообичаена цена 869 мкд

Цена 739 мкд

ново


Вообичаена цена 2,690 мкд

Цена 2,249 мкд

ново


Вообичаена цена 990 мкд

Цена 849 мкд

ново


Вообичаена цена 1,187 мкд

Цена 990 мкдakcija

NDc5ZTQxNT