slide /fotky6814/slider/mp_MK_dekor_paint.jpg
slide /fotky6814/slider/mp_MK_van_gogh_farby.jpg
slide /fotky6814/slider/mp_MK_farby_na_textil.jpg
slide /fotky6814/slider/mp_MK_kaligrafia_april_2017.jpg
slide /fotky6814/slider/mp_MK_solo_goya.jpg
slide /fotky6814/slider/mp_white_nights_kreul_farba.jpg
slide /fotky6814/slider/mp_MK_200_napadov_na_svadbu.jpg
slide /fotky6814/slider/mp_MK_akrylove_farby_art_creation_royal_talens.jpg
 
Amsterdam боја со ефект на патина PATINA DECO 50ml empty
Amsterdam боја со ефект на патина PATINA DECO 50ml   боја со ефект на патина од познатиот производител на сликарски прибор Royal Talens, која на предметите им дава старински изглед. Бојата се нанесува
Amsterdam боја со ефект на патина PATINA DECO 50ml

Цена 299 мкд

ново

Акрилен маркер AMSTERDAM SMALL 2mm - 30 нијансиempty
Акрилен маркер AMSTERDAM SMALL 2mm - 30 нијанси     Омилената акрилна боја AMSTERDAM од познатиот производителот Royal Talens, со која е наполнет маркерот. Може да се користи на разни површини како
Акрилен маркер AMSTERDAM SMALL 2mm - 30 нијанси

Цена 339 мкд

ново

Заштитен лак во спреј PENTART 60mlempty
Заштитен лак во спреј PENTART 60ml   Заштитен лак во спреј Varnish Mist од производителот на сликарски прибор PENTART,полу-ма на водна основа, служи за да ги заштити осетливите површини како оние на
Заштитен лак во спреј PENTART 60ml

Цена 129 мкд

ново

Огледало во спреј за пластика Mirror Mist Pentartempty
Огледало во спреј за пластика   Новост во нашиот асортиман: боја со ефект на огледало од производителот на сликарски прибор PENTART. Оваа боја се нанесува на задната страна на проѕирна пластика и
Огледало во спреј за пластика Mirror Mist Pentart

Цена 139 мкд

ново

Сет фломастери 60 бр + relaks боенки со 50 мотивиempty
сет фломастери 60 бр + relaks боенки со 50 мотиви   Боите го збогатуваат животот, индиректно но интензивно. Боењето и цртањето ни помагаат да се опуштиме. Мислите ни се смируваат, се ослободуваме од
Сет фломастери 60 бр + relaks боенки со 50 мотиви

Цена 1,349 мкд

ново

Уметнички сет Loving Vincent bigempty
Уметнички сет Loving Vincent big     Комплетна опрема за професионален уметник, кој својата фантазија је пренесува на платно или хартија, во природа или во урбана средина. Овој сет е инспириран од
Уметнички сет Loving Vincent big
Вообичаена цена 5,499 мкд

Цена 4,499 мкд

ново

Школски сликарски  држач за деца SZ1-Mempty
Школски сликарски држач за деца   Сликарски дрвен држач за ученици е идеален за цртање или изложба на детски дела во училиште, на разни манифестации, ликовни колонии итн. Направен е од буково дрво, не
Школски сликарски  држач за деца SZ1-M
Вообичаена цена 1,019 мкд

Цена 749 мкд

ново

Завршен лак Shellac Sonnet 120 mlempty
Завршен лак Shellac Sonnet 120 ml   Завршен лак Shellac серија Sonnet е на база на алкохол и служи за обновувње или позлатување на дрва. На предметите им додава жолтеникава нијанса и ја појачува
Завршен лак Shellac Sonnet 120 ml
Вообичаена цена 519 мкд

Цена 449 мкд

ново

Маслени бои Sonnet – изберете сетempty
Маслени бои Sonnet   Маслени бои серија Sonnet St. Petersburgсе издвојуваат со високата чистина на тоновите и сјајот. Лесно се нанесуваат на површини како што се хартија, картон, платно, дрво, кожа,
Маслени бои Sonnet – изберете сет
Вообичаена цена 429 мкд

Цена 369 мкд

ново

Акрилни бои Artist´s Master Class – изберете сетempty
Акрилни бои Artist´s Master Class - изберете сет   Акрилни бои од серијата Master Class се направени специјално за професионалните уметници. Високиот капацитет на пигменти овозможува одржување на
Акрилни бои Artist´s Master Class – изберете сет
Вообичаена цена 979 мкд

Цена 829 мкд

ново

Медиум за згустување Аmsterdam 040 - 250 mlempty
Медиум за згустување Amsterdam 040   Медиум за згустување е производ на брендот Royal Talens. Се користи за зголемување на вискозитетот и подобрување на ефектот од четката во текот на сликањето со
Медиум за згустување Аmsterdam 040 - 250 ml
Вообичаена цена 729 мкд

Цена 619 мкд

ново

Сет за цртање Royal & Langnickel во футрола - 12 делен сетempty
Сет за цртање во футрола Royal & Langnickel   Практичен сет за цртање во футрола кој може да се користи дома но и кога некаде патувате. Сетот содржи се што е потребно за цртање на деталите на
Сет за цртање Royal & Langnickel во футрола - 12 делен сет
Вообичаена цена 779 мкд

Цена 669 мкд

ново

Ленено сликарско платно на рамка - изберете димензијаempty
Ленено сликарско платно на рамка Првокласно сликарско платно направено од 100 % чист лен, два пати премачкано со грунд. Грамажа на платното - 400 g/m², има средна голема структура (12,5 x 12,5
Ленено сликарско платно на рамка - изберете димензија
Вообичаена цена 199 мкд

Цена 169 мкд

ново

Polym. Ленено масло 250 mlempty
Полимеризирано ленено масло Umton   Полимеризиранот ленено масло со висок квалитет од врвниот чешки производител  UMTON спаѓа во висококвалитени производи наменети за професионални сликари. Се
Polym. Ленено масло 250 ml
Вообичаена цена 359 мкд

Цена 299 мкд

ново

Сет за цртање во кутија Royal & Langnickel / 35 делен сетempty
Сет за цртање во кутија Royal & Langnickel Одличен сет во кутија која содржи се што е потребно за цртање. Идеален е како подарок и сигурно ќе ги израдува сите оние кои дел од своето слободно време
Сет за цртање во кутија Royal & Langnickel / 35 делен сет
Вообичаена цена 1,299 мкд

Цена 1,109 мкд

ново

Прашок со ефект на 'рѓа 180 gempty
Прашок со ефект на 'рѓа   Прашок за правење имитација на 'рѓосани површини. Предметот кој сакате да го украсите, премачкајте го со акрилна боја, минерална паста или лепак. После тоа, на површината
Прашок со ефект на 'рѓа 180 g
Вообичаена цена 129 мкд

Цена 109 мкд

ново

Четки за сликање Royal & Langnickel Dry Brush - 8 делен сетempty
Сет четки Royal & Langnickel Dry Brush   Квалитетни четки Royal & Langnickel со прирдони влакна, сина дрвена и алуминиумска рачка. Комплетот содржи: 8 парчиња четки, 4 x округли четки (
Четки за сликање Royal & Langnickel Dry Brush - 8 делен сет
Вообичаена цена 849 мкд

Цена 719 мкд

ново

CRETACOLOR калиграфски сет - 7 делен сетempty
CRETACOLOR калиграфски сет – 7 делен   Калиграфски квалитетен сет на австриската марка Cretacolor содржи 1 празен молив, 1 црн калиграфски туш и 5 парчиња калиграфски пера за сите видови калиграфија.
CRETACOLOR калиграфски сет - 7 делен сет
Вообичаена цена 1,949 мкд

Цена 1,659 мкд

ново

Сет темпери Umton T-92 12x35mlempty
Направени од најдобри пигменти и емулзија, а еден од најбажните состојки е арапската гума и други хомогени компоненти, според рецептот на прозводителот. На овие темпери, производителот дава гаранција
Сет темпери Umton T-92 12x35ml
Вообичаена цена 1,949 мкд

Цена 1,659 мкд

ново

Сет фломастери за техничко цртање SAKURA Pigma Micron - 3 делен сетempty
Фломастери за техничко цртање SAKURA Pigma Micron Фломастерите PIGMA Micron се направени во 7 големини заради што подобра прециност. Многу дизајнери се верни на овие фломастери веќе долги години,
Сет фломастери за техничко цртање SAKURA Pigma Micron - 3 делен сет
Вообичаена цена 369 мкд

Цена 319 мкд

ново

Креативен сет за линорез ESSDEE - 22 делен сетempty
Креативен сет за линорез ESSDEE   Линорез е една од основните и навистина занимливите графички техники. Англиската марка ESSDEE Ви нуди сет во кој ќе пронајдете се што Ви е потребно.   Сетот содржи
Креативен сет за линорез ESSDEE - 22 делен сет
Вообичаена цена 1,629 мкд

Цена 1,389 мкд


Фломастери Art Pen PITT - сет 6 Skinempty
Фломастери Art Pen PITT - сет 6 Skin   Модерни уметнички фломастери. Мастило pH неутрално. Фломастерите се погодни за графички дизајнери, илустратори и архитекти. Светли бои, пигменти со всиока
Фломастери Art Pen PITT - сет 6 Skin
Вообичаена цена 1,059 мкд

Цена 899 мкд


Акварелни дрвени бои Pastele Art Grip сет - 24 бои - метална кутијаempty
Акварелни дрвени бои Art Grip сет 24 бои - метална кутија   Со помош на влажни четки ќе постигнете прекрасни акварелни ефекти направени од дрвените боици Art Grip Akvarel. Дрвените бои се идеални за
Акварелни дрвени бои Pastele Art Grip сет - 24 бои - метална кутија
Вообичаена цена 1,989 мкд

Цена 1,689 мкд


Дрвени бои Polychromos сет - 24 броја - метална кутијаempty
Дрвени бои Polychromos сет 24 броја - метална кутија   Дрвени бои Polychromos се по својот беспрекорен квалитет меѓунорадно познати во кругот на професионалците и аматерите. Може да се користат во
Дрвени бои Polychromos сет - 24 броја - метална кутија
Вообичаена цена 2,829 мкд

Цена 2,409 мкд


Акрилни бои Van Gogh - основен пакет 10x40 mlempty
Пакет со акрилни бои Van Gogh   Содржи: 10x акрилни бои (40 ml). Нијанси: 105, 268, 270, 396, 366, 504, 564, 619, 409, 735 2x четки (6 a 10) 1x акрилен медиј (75 ml) 1x сјаен акрилен лак (75 ml) 1x
Акрилни бои Van Gogh - основен пакет 10x40 ml
Вообичаена цена 3,309 мкд

Цена 2,819 мкд

ново

Четки ArtCreation со природни влакна - 10 делен сетempty
10 делен сет четки ArtCreation   Сет четки со цврсти природни свински влакна. Етките се погодни за масло/акрил/гва Сетот содржи: 10 четки: кружни: 2 - 6 - 10 - 14 мачкин јазик: 8 - 12 рамни: 6 - 10
Четки ArtCreation со природни влакна - 10 делен сет
Вообичаена цена 599 мкд

Цена 509 мкд

ново

Акрилна боја флуоресцентна 30 млempty
Акрилна боја флуоресцентна 30 мл. Направена е на база на вода, која свети во мракот. Боите се различни на  светлина, во текот на денот се најразлични, и на темно ќе Ве фасцинира со своите
Акрилна боја флуоресцентна 30 мл
Вообичаена цена 189 мкд

Цена 169 мкд

ново

Сет бои HOBBY Line - „Magic Marble“ empty
Сет бои Hobby Line - "Magic Marble" 6 x 20 ml Сет содржи: - 6 x мермерна боја Magic Marble со дозер за нанесување капка по капка (бела, жолта, црвена, сина, зелена, црна) - 1 x прирачник со упатство
Сет бои HOBBY Line - „Magic Marble“
Вообичаена цена 769 мкд

Цена 649 мкд

ново

Акрилен маркер MOLOTOW - ONE4ALL 2mmempty
Акрилен маркер MOLOTOW™ - ONE4ALL s 2mm hrotom Акрилните маркери MOLOTOW™ имаат ознака 127HS и 2 mm округол заменлив патрон (срце). ONE4ALL полнењето нуди можност на повторно полење. Форматот 127HS е
Акрилен маркер MOLOTOW - ONE4ALL 2mm
Вообичаена цена 259 мкд

Цена 229 мкд

ново

Куфер / Сет водени бои во дрвена кутија "for Beginners" попуст -30%empty
Сет водени бои во дрвена кутија "for Beginners" погодни и за искусни уметници.   Сетот содржи: 10x водени бои Essentials /black, white, lemon yellow, green pale, sap green, prussian blue,
Куфер / Сет водени бои во дрвена кутија "for Beginners" попуст -30%
Вообичаена цена 1,949 мкд

Цена 1,659 мкд

ново

Блок за скицирање A3empty
Royal & Langnickel Artist Sketch book е изведбен блок од 80 листови (грамажа 96 g/m2) во црврста спирална врска и црни корици - 80 листови високо квалитетна хартија (96 g/m2) - тврд повез, црн
Блок за скицирање A3
Вообичаена цена 1,229 мкд

Цена 1,049 мкд


Сет акрилни бои ArtCreation ESSENTIALS 6 x 75 mlempty
Сет акрилни бои ArtCreation ESSENTIALS кој содржи: - 6 x акрилни бои во 75 ml туба: титаниум бела, основна жолта, napthol средно црвена, ultramarin, перманентно темно зелена, слонова црна
Сет акрилни бои ArtCreation ESSENTIALS 6 x 75 ml
Вообичаена цена 819 мкд

Цена 699 мкд

ново

Сет уметнички сликарски шпатули и ножеви - 3-делен сетempty
Сет уметнички сликарски шпатули и ножеви - 3-делен сет Високо квалитетни сликарски шпатули со фиксирана дрвена рачка и острица од не’рѓосувачки челик погодни за мешање на бои и медиум. Пакување
Сет уметнички сликарски шпатули и ножеви - 3-делен сет
Вообичаена цена 849 мкд

Цена 719 мкд

ново
акција

Маса за моделирање DAS - 1kgempty
Квалитетна маса за моделирање од брендот DAS во бела боја. Се стврднува на воздух, нетоксична маса за креативна изведба. По обработувањето и моделирањето, оставете ја на воздух 24 часа.
Маса за моделирање DAS - 1kg
Вообичаена цена 319 мкд

Цена 279 мкд

ново
акција

Обојте го целиот свет

Можеби токму Вие сте новиот Van Gogh. Можеби го сакате престижот на Munch. Можеби Ве чека оригиналност како Schiele. Можеби ќе правите чудесни бои на страниците, една за друга. Без разлика на Вашата иднина, сите имате нешто заедничко - Ви треба современ сликарски прибор.


Љубов спрема уметноста и нејзините тешкотии

Личниот стил треба сами да го пронајдете. Сликарскиот прибор можете да го добиете од нас. Еден цртеж со молив? Да, сите така започнале, но ако сакате да го достигнете степенот на професионалност и престиж морате да гледате на патот од други патишта. Прв и основен е сликарскиот држач (сликарскиот штафелај) кој ќе биде темел на Вашата уметничка работа.


За почеток Ви требаат бои

На белото сликарско платно паднала четка натопена во убава сина акрилна боја. Ќе се открие убавината на морското синило пренесено на платно, каде еден бран следи друг. Четката како диригент ги поставува шарите, што создава оригинална реалност на сликата. Така убава, така недопирлива. Во заносот на страста пресилен притисок на платното може да предизвика оштетување кој никој не сака да го види. Ќе се создаде можност да во брановите на морето секој набљудувач ужива без резерва.


Да завршиме со доказ за силата на боите

Отидете до аголот на своете ателје каде ги чувате купените сликарски платна и убавиот штафелај со совршена чистота. Натопете ја четката во ладно сина темпера, и како Посејдон обликувајте го платното создавајќи бранови. Уморната боја од темперната туба ќе се исуши за неколку часа. А да, кога би можеле да влезете во неа и да ја доживеете вистинската експанзија на уметничкиот израз на водените елементи. И да, наредниот пат кога ќе се одлучите да сликате тука се  маслените бои или другиот креативен прибор. Сепак време е да се поклоните на се на Ван Гог.

 

OWExN