Introduction » Сликарски платна » Сликарско платно на рамка NATURE 20X20 cm


        

Сликарско платно на рамка NATURE 20X20 cm

сликарски платна

ново

 

Availability: Во Вашиот дом за 10 - 15 работни денови
Product no.: VXLPN_20x20
Платно: памук 320g/m2 – првокласно платно
EAN code: 20200001
Изберете димензија на платно NATURE
Цена without Tax : 118 мкд
Цена including Tax (18 %):
139 мкд

into the basket:
  парче  

Првокласно сликарско платно со природни кафени бои 100% памук тежина 320g/m2 веќе обработено со провиден премаз.

Ако за создавање на Вашето уметничко дело користете акрилни или маслени бои, тогаш овие платна се идеални за Вас. И тоа благодарејќи на првокласната универзална дупла сепса со која платната се обработени.

Како и платното, така и рамката е направена од природен материјал - од лесни но цврсти профилни смрекови летвици. 100% еколошки производ. Рамката е, без јазли и нема ризик од повреда од трње во прстите, благодарение на професионалната обработка.

Димензиите на рамката се 3,5 x 2 cm. Благодарение на квалитетното централно засилување (кај повеќето платна) самиот оквир е многу стабилен. Секое сликарско платно во пакувањето има и букови клинови како платното би било добро оптегнато.

 

Сите сликарски платна се фабрички спакувани, како би Ви биле доставени без најмали оштетувања.

Првокласен квалитет! Не е кинеско производство!

ZjI3ZjBi