Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.
Ok

Introduction » Сликање според броеви » Сликање по броеви PREMIUM GOLD - Шумичка со бреза


    

Сликање по броеви PREMIUM GOLD - Шумичка со бреза

сет за сликање по броеви ARTMiE

ново

 

Availability: Во твојот дом за 11 - 13 работни денови
Product no.: XOMCHTR056
Производител: Artmie
Изберете големина Paint By Numbers
Цена without Tax : 1,779 мкд
Цена including Tax (18 %):
2,099 мкд

into the basket:
  парче  

Сликање по броеви PREMIUM GOLD

 

Барате креативен начин како да се одмарате и забавувате цело време?Застанете кај нас и сликајте слика според броеви со различни мотиви. Ова е омилена креативна забава за деца и возрасни, благодарение на која ќе се разбуди уметникот во Вас. 

 

Зошто да почнете со сликањето според броеви? Сликањето нѐ учи на подобра концентрација, развивање на мануелните вештини и координација на движењето, ја поттикнува креативноста и видливо го подобрува расположението. Ова ново модерно hobby - сликање според броеви - придобива сѐ повеќе поддржувачи и во Словачка. Одморете се од секојдневниот стрес и овозможете си терапија со помош на боите. Резултатот ќе биде прекрасна слика, која ќе Ве радува долги години.

 

Уметничкиот сет за сликање е подготвен за употреба и ќе го совлада секој без претходно сликарско искуство. Како да го направите тоа? Изберете си мотив на сликата за сликањето според броеви. Во пакетот ќе Ве израдува и PROFI памучното сликарско платно со традиционална италијанска изработка и голема грамажа од 320 g/m². На неа ќе најдете испечатени полиња со броеви за сликање. Покрај тоа, платното ARTMIE® се оптегнува и се печати во ЕУ а во неговата изработка акцентот се става на квалитетот.

 

Платното е заштитено со повеќе слоеви од акрилен грунд и оптегнато на груба рамка изработена од летви од смрека. Не треба да се оптеретувате со тоа, какви нијанси да изберете. Дел од сетот се и квалитетните акрилни бои во шишенца (3 ml) измешани како што треба токму за Вашата слика. Заедно со платното и боите ќе добиете и упатство со објаснување, како да сликате според броеви. Акрилните бои не е потребно да се разредуваат со вода, затоа што ќе ја изгубат својата покривна способност. 

 

Сликање по броеви Premium Gold е врела новост во нашата понуда - нов чекор во твојот сликарски напредок. На платното за сликање по броеви се употребуваат и метални листови, со што твоето дело ќе достигне ново ниво, трендовски изглед и ексклузивност. Употребата на лепакот и на листовите е многу едноставна. Пробај, експериментирај, позлати го своето дело со свои раце! Да се сака уметноста значи и постојан напредок на своите вештини - поради тоа ти треба Premium Gold сетот!

 

Maľovanie podľa čísel

 

Бонус: Во секое пакување ќе ти спакуваме ARTMIE сет четки за сликање во различни големини со кои опуштено ќе создаваш. За да го подигнеме твоето дело на повисоко ниво, ќе ти спакуваме и дрвени клинови за дополнително затегнување на платното. Не заборавај да го погледнеш упатството на задната страна: Како се користат металните листови за сликање.

 

Со сетот за сликање постепено се учи сликањето кај децата и возрасните - и тоа благодарение на трите видови етапи, кои се разликуваат по големина, број на полиња и сложеноста на сликата. Организирајте заедничко сликање и забавувајте се во кругот на најблиските, или изберете го овој сет како креативна активност на различни настани или teambuilding. Сликата со сликањето според броеви е идеална и како креативно изненадување за пријатели и блиски луѓе. Ќе ги израдува возрасните родители и е погодна и како оригинален свадбен подарок за младоженците. Сетот со гордост го изработуваме во Словачка.

 

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ:

 

 • квалитетно памучно PROFI платно ткаено за ARTMIE® во Италија со голема грамажа од 320 g/m² и испечатени полиња со броеви 
 • ARTMIE сет четки за сликање со синтетички влакна, во повеќе големини
 • 3 сликарски четки со синтетички влакна и различни големини
 • Златни листови
 • Лепак за метални листови
 • шишенца со квалитетна акрилна боја подготвени за сликање
 • подлога за сликање на сликата според броеви со објаснување
 • достапни во различни големини
 • различни видови на етапи

MjEzZmR