Introduction » Моливи и јаглен » Сет за цртање Classic - 6 бр


        

Сет за цртање Classic - 6 бр

сет за скицирње Faber Castell

ново

 

Availability: Во Вашиот дом за 13 - 19 работни денови
Product no.: FBC114004
Производител: Faber-Castell
Достава ГРАТИС: Со нарачка над 3500 мкд
Пон - Пет: 08:00 - 16:00
EAN code: 4005401140047
Цена without Tax : 508 мкд
Цена including Tax (18 %):
599 мкд

into the basket:
  парче  

Покрај овој производ препорачуваме

Image:
Product no. / Goods name:
 
Price:
Сет за цртање Daler-Rowney со модел - 11 делови
DLR644200100
Сет за цртање Daler-Rowney со модел - 11 делови
Цена 699 мкд

Сет за цртање Classic - 6 бр

Брендот Faber-Castell Ви претставува нов сет за цртање и скицирање кој содржи се што Ви е потребно за овие активности. Можете да го користите за скицирње, содзавање на контури и цртање на уметнички дела кои ќе се издвојат со својата уникатност и прецизност. Погоден е за користење било каде, дома или на отворено. Со помош на моливот кој се наоѓа во него лесно ќе ги нацртате и најситните детали. Моливите можат да се oстрат со ноже. Овој сет е одличен подарок за секој кој во слободното време сака да црта.

Сетот содржи:

  • 1x графитен молив Goldfaber 2B
  • 1x молив Pitt медиум на база на масло
  • 1x боица Pitt Pastel white medium
  • 1x боица Pitt Pastel sanguine, без масло
  • 1x боица Pitt Pastel sepia light, без масло
  • 1x бел хартиен блендер
ZDliMWU