Introduction » Акварел бои » Сет акварели White Nights во туби - 24x12 ml - 12x10 ml


    

Сет акварели White Nights во туби - 24x12 ml - 12x10 ml

акварели White Nights

ново

 

Availability: Во Вашиот дом за 13 - 19 работни денови
Product no.: NVP19411227
Производител: St. Petersburg
Достава ГРАТИС: Со нарачка над 3500 мкд
EAN code: 4690688011861
Цена without Tax : 1,008 мкд
Цена including Tax (18 %):
1,190 мкд

into the basket:
  парче  

Сет акварели White Nights во туби - 12x10 ml

 

Рускиот бренд Nevskaya Palitra Ви претставува нов сет на акварелни бои White Nights. Овој сет ќе ги задоволи потребите на само на професионалците туку и на почетниците! Сликањето со акварели е вид на рекреација и одличен начин за искажување на креативноста. Една од важните карактеристики на овие бои и нивниот фин акварел ефект и постојаноста на боите, дури и кога ќе им се додаде доста вода. Овие водени бои имаат различен степен на отпорност на светлина(+, ++,+++). Содржат висока концентрација на квалитетни фини пигменти. Погодни се за сликање на тврда ( како онаа за цртање) и акварел хартија. После сушењето, боите можте да ги фиксирате со специјален лак. Финалниот слој на бојата треба да се суши 24 часа. За нанесување на боите се советува да користите округли четки со фини синтетички влакна, кои после користењето треба да се исперат со вода.

 

Карактеристики:


 • акаврели White Nightsод рускиот бренд Nevskaya Palitra

 • погодни се за секој без оглед на староста и искуствотот во сликањето

 • боите се високо пигментирани и квалитетни, полу-транспарентни и покривни

 • отпорноста на светлина се разликува од боја до боја (+, ++, +++)

 • погодни се за сликање на тврда ( како онаа за цртање) и акварел хартија

 • на водна основа, се разредуваат со вода

 

Пакувањето содржи:

 

 • 12 x 10 ml водена боја во туба (214 Lemon, 201 Cadmium Yellow Medium, 217 Golden Deep, 302 Cadmium Red Light, 319 Carmine, 503 Ceruleum Blue, 511 Ultramarine, 713 Emerald Green, 725 Green, 405 Raw Sienna, 413 Sepia, 801 Lamp Black)
 • пакувани во картонска кутија

 

ZGJmNTVhY