Introduction » Акрилни бои » Подготовки за сликање » Pouring Fluid medium Solo Goya - 150 ml


    

Pouring Fluid medium Solo Goya - 150 ml

течен медиум Solo Goya

 

Availability: Во Вашиот дом за 13 - 19 работни денови
Product no.: KRL872_01
Производител: KREUL
EAN code: 4000798121174
Изберете количина на Pouring Fluid медиум Solo Goya
Цена without Tax : 228 мкд
Цена including Tax (18 %):
269 мкд

into the basket:
  парче  

Покрај овој производ препорачуваме

Pouring Fluid медиум Solo Goya - изберете количина

 

Високо контрасни комбинации на бои. Возбудлив ефект кој потсетува на галаксија. Со SOLO GOYA Pouring-Fluid медиумот уметниците и креативците можат да запловат во чудесниот свет на техниката со разлевање на акрилни бои и SOLO GOYA Pouring-Fluid и да се разлејат по затегнатото платно. Со разлевањето на боите ќе добиете потполно уникатна и неочекувана слика.

 

Примената е многу едноставна, медиумот помешајте го со акрилна боја, измешајте со помош на шпатула и излијте на платното. Се советува да го поставите платното така да може вишокот на боја да истечува. За поинтересни ефекти можете да користите ипипета. Сликата ќе се исуши за околу 24h. За побрзо сушење можете да користите и пиштол за топол воздух.

 

Pouring Fluid медиумот кај нас е достапен во 3 количини: 150, 250 и 750 ml.

 

Карактеристики:

 

 • на водна основа
 • препорачан однос на бои и медиум: 1:2
 • водоотпорен после сушењето
 • за правење на јасни келии можете да го комбинирате со силиконско масло
 • може да се користи неразреден како проѕирен лак со висок сјај
 • се суши околу 24 часа
 • после сушењето е флексибилен, проѕирен и не пожолутва

 

 

 

ZGE1NWNj