Introduction » Маслени бои » Маслени бои Master Class 46 ml - 715 Araratskaya green


        

Маслени бои Master Class 46 ml - 715 Araratskaya green

маслени бои Master Class

 

Availability: Во Вашиот дом за 10 - 15 работни денови
Product no.: NVP1104_715
Производител: St. Petersburg
EAN code: 4607010582005
Изберете маслени бои Master Class 46 ml
Цена without Tax : 225 мкд
Цена including Tax (18 %):
265 мкд

into the basket:
  парче  

Покрај овој производ препорачуваме

Image:
Product no. / Goods name:
 
Price:
Сликарски држач - надворешен Amazon 230
VLSG230
Сликарски држач - надворешен Amazon 230
Цена 1,490 мкд

Маслени бои Master Class 46 ml – изберете нијанса

 

 

Маслени бои од серијата Sonnet St. Petersburg се карактеризираат со јасни тонови и висок сјај. Лесно се нанесуваат на хартија, картон, платно, дрво, кожа, метал и ткаенина. Маслените бои master Class Saint Petersburg од познатиот руски бренд Nevskaya Palitra  се направени пред се за професионалните сликари. Високата концентрација на пигменти и минимлната содржина на рзредувачи помагаат да се зачува сјајот, интензитетот и длабочината на боите и после сушењето. Фино избалансираната структура на боите им дава богата текстура и вискозитет. Боите се погодни за традиционалните сликарски методи но и за дизајнерски изработки и гарантираат совршен резултат. Боите се покривни и долго отпорни на светлина (+++). Бидејќи се на маслена основа можат да се разредуваат само со терпентин и ленено масло. За нанесување се препорачува користење на шпатули или четки со рамни, меки, природни и синтетички влакна. Боите се спакувани во туби со количина од 46ml. Во понуда се различни нијанси.

  • квалитетни маслени бои Master Class Saint Petersburg

  • пакувани во туба со количина 46ml

  • квалитетни пигменти, јасни и богати бои

  • долго отпорни на светлина +++

  • оригинален дизајн на тубите

  • разредливи со терпентин или ленено масло

Маслените бои Master Classсе поделени според цената во 5категорија:

1.категорија - Маслени бои по цена 4,29 Eur

2.категорија - Маслени бои по цена 5,89 Eur

3.категорија - Маслени бои по цена  8,69 Eur

4.категорија - Маслени бои по цена 10,79 Eur

5.категорија - Маслени бои по цена 13,39 Eur

 

 

MjA4Y