Introduction » Цртање » Маркер Winsor&Newton ProMarker - Aegean


        

Маркер Winsor&Newton ProMarker - Aegean

маркери ProMarker

ново

 

Availability: Во Вашиот дом за 10 - 15 работни денови
Product no.: WNN0203_189
Производител: WINSOR & NEWTON
EAN code: 884955041017
Изберете нијанса на маркер Winsor&Newton Promarker
Вообичаена цена 239 мкд
Цена without Tax : 152 мкд
Цена including Tax (18 %):
179 мкд

into the basket:
  парче  

Маркер Winsor & Newton Promarker – изберете боја

Двостран Promaker од брендот Winsor & Newton, со својот неверојатен спектар бои и широка употреба, представува совршен производ за сите дизајнери, илустратори, архитекти, студенти. Неговите 2 врва, широк за поголема површина и тенок за цртање на ситни детали, го прави исклучителен. Погоден е за разни површини како што се хартија, стакло, пластика, дрво и сл. За мешање на боите и ублажување на линиите можете да користите блендер. Во понудата имаме 148 нијанси, од интензивни до нежни, пастелни.

Карактеристики:

  • нетоксично мастило, на база на алкохол
  • транспарентни ( можност за нанесување на боја преку боја)
  • дебелина тенкиот врв: 1-2 mm
  • дебелина на широкиот врв: 7 mm

NjJjODhk