Introduction » Маркери и фломастери » Фломастери COPIC Classic Autumn Colours - сет од 12 бр


        

Фломастери COPIC Classic Autumn Colours - сет од 12 бр

маркери COPIC Classic

ново

 

Availability: Во Вашиот дом за 13 - 19 работни денови
Product no.: HMDCOP20075708
Производител: Copic
Достава ГРАТИС: Со нарачка над 3500 мкд
Пон - Пет: 08:00 - 16:00
EAN code: 4013695257167
Цена without Tax : 3,466 мкд
Цена including Tax (18 %):
4,090 мкд

into the basket:
  парче  

Покрај овој производ препорачуваме

Фломастери COPIC Classic Autumn Colours - сет од 12 бр

 

Брендот COPIC нуди комплетна програма за графичари, дизајнери и илустратори. Професионалните двострани маркери Copic од серијата Marker Classic се идеални, посебно за професионалните дизајнери во маркетиншките агенции, како и за графичките и дизајнерските студија. Се користат за создавање на цртежи, проекти, нацрти и стрипови. Квалитетот на овие маркери ќе ги воодушеват сите : архитектите, модните креатори, дизајнерите, сценографите...

 

Маркерите Copic Classic содржат трајно мастило на основа на алкохол, нетоксично, кое се суши брзо и е водоотпорно. Кога мастилото ќе се истроши, можете да го наполните користејќи Various Ink. Едно резервно полнење можете да искористите за да го наполните маркерот 9 пати.

 

Маркерот е двостран, од едната страна се наоѓа широк врв (broad chisel), а од другата тенок, фин врв (fine point). Врвовите лесно се менуваат, а по желба можете да користите и специјална пинцета. Покрај основните врвови, можат да се купат и посебни.


Copic Мarker Classic е достапен во широк спектар бои - 214 различни нијанси. Поради полесно снаоѓање, бојата е назначена на двете страни од фломастерот. Боите можат да се мешаат и со помош на блендер да се создаваат различни нијанси.

 

Copic Classic маркерите кај нас се достапни во сетови до 12 парчиња, во пастелни, есенски, летни, сиви, архитектонски и основни нијанси.

 

Сетот фломастери Copic Classic Autumn colours содржи:

 

- 12 x фломастер Copic Classic во есенски нијанси (Y15 Cadmium Yellow, Y17 Golden Yellow, Y38 Honey, YR02 Light Orange, YR24 Pale Sepia, YR18 Sanguine, YG41 Pale Cobalt Green, E35 Chamois, E15 Dark Suntan, E19 Redwood, E27 Milk Chocolate, 100 Black)ZWY5NzY3