Introduction » Четки » Четка рамна широка Restaurohouse 802 no 20


    

Четка рамна широка Restaurohouse 802 no 20

четка Restaurohouse 802 no 20

 

Availability: Во Вашиот дом за 10 - 15 работни денови
Product no.: SZM802_20
Пон - Пет: 08:00 - 16:00
Телефон: 071 / 910 939
Изберете четка рамна широка Restaurohouse 802
Цена without Tax : 152 мкд
Цена including Tax (18 %):
179 мкд

into the basket:
  парче  

Четка рамна, широка Restaurohouse 802 - изберете големина

Restaurohouse уметничките четки се користат главно за реставрација и други прецизни уметнички дела. Во уметничкиот свет се незаменливи поради својот висок квалитет, прецизно производство и затоа што совршено ја нанесуваат бојата. Restaurohouse 802 рамна, широка четка идеална за грундирање на платна и нанесување на подлога. Погодна е за сликање со акварели и акрилни бои. Влакната совршено ја впиваат бојата, водата или пигментите и се лизгаат на платното мазно и рамномерно. Овие карактеристики гарантираат најдобар можен резултат. Четката е направена од квалитетни материјали, со акцент на дизајнот.

Карактеристики:

 • флексибилни синтетички влакна од најлон „Toray“
 • влакната се отпорни на разредувачи
 • погодна е за сликање на големи површини
 • кратка лакирана дрвена дршка, погодна за лесно користење
 • за сликање по платно
 • четката е рамна
 • алуминиумски држач на влакната во златна боја

Достапни се различни големини.

MTllY