Introduction » Хартија за цртање » Блок хартија » Блок Arches® Aquarelle Watercolour Rough 23 x 31 cm


        

Блок Arches® Aquarelle Watercolour Rough 23 x 31 cm

блок за сликање

ново

 

Availability: Во Вашиот дом за 13 - 19 работни денови
Product no.: CNS1795r_078
Производител: ARCHES
EAN code: 3700417950789
Изберете формат на блок ARCHES® Aquarelle Watercolour Rough
Цена without Tax : 1,686 мкд
Цена including Tax (18 %):
1,990 мкд

into the basket:
  парче  

Блок ARCHES® Aquarelle Watercolour Rough - изберете формат

ЕКСКЛУЗИВЕН блок за сликање со 12 листа, направен по традиционален метод од 100 % памук, иделаен за сликање со помош на акварели, акрилни бои, за цртање со туш и гваш техника. Боите на хартијата изгледаат исклучително благодарение на неговата фина, зрнеста структура. Влакната се рамномерно распоредени, што ја прави хартијата многу стабилна и помалку подложна на деформации.. Направен е со користење на природен желатин, што значи дека може да поднесе некои помали оштетувања и гребнатини без да се расцепи или оддели. Ја чува транспарентноста, сјајот и сатурацијата на боите. Не ја впива водата. Листовите се бели со грамажа од 185 g/m.².

Карактеристики:

  • димензии на блокот: 23 x 31 cm
  • димензии на блокот 31 x 41 cm
  • број на листови: 20
NzczMTE1OD