Introduction » Цртање » Акварел фломастер Aqua Solo Goya - Citron


    

Акварел фломастер Aqua Solo Goya - Citron

акварел фломастер Aqua Solo Goya

ново

 

Availability: Во Вашиот дом за 10 - 15 работни денови
Product no.: KRL181_01
Производител: KREUL
EAN code: 4000798118105
Изберете акрилен фломастер Aqua Solo Goya
Цена without Tax : 135 мкд
Цена including Tax (18 %):
159 мкд

into the basket:
  парче  

Акварел фломастер Aqua Solo Goya – изберете нијанса

 

Испробајте ги со нас новините од брендот Kreul кои ќе Ви отворат нов свет на водени бои. Акварел маркерот Auqa Solo Goya претставува комбинација од професионален дизајн и одличен квалитет. Фломастерот има врв во облик на четка (brush pen) кој сликањето на акварел хартија ќе го направи задоволство. Solo Goya фломастерот е идеален за сликање на акварел хартија. Може да се користи на сува или влажна хартија. Создава единствени, интензивни нијанси.

 

Карактеристики:


 • сјајни уметнички бои со типични карактеристики на течни акварели
 • идеални за цртање, сликање и техники како калиграфија, илустрирање и графички дизајн
 • фломастерот има еластичен врв кој наликува на четка
 • концентрирано, транспарентно мастило
 • направено на водна основа
 • може да се користи директно
 • 17 нијанси
 • 1 блендер за мешање бои

 


NGFkN2E2Z