Introduction » 400 совети за подароци » Сет за цртање Royal & Langnickel во футрола - 12 делен сет


        

Сет за цртање Royal & Langnickel во футрола - 12 делен сет

сет за скицирање во футрола

ново

 

Availability: Во Вашиот дом за 13 - 19 работни денови
Product no.: RLGRSET-KCWPS
Производител: Royal & Langnickel
EAN code: '090672276377
Цена without Tax : 592 мкд
Цена including Tax (18 %):
699 мкд

into the basket:
  парче  

Сет за цртање во футрола Royal & Langnickel

 

Практичен сет за цртање во футрола кој може да се користи дома но и кога некаде патувате. Сетот содржи се што е потребно за цртање на деталите на Вашата слика. Идеален е како  подарок за секој кој слободното време го користи за цртање.

Содржи:

 

  • 8 x акварел моливи
  • 1 x таклон четка
  • 1 x острилка
  • 1 x гима
  • 1 x блок за скицирање
OWU0MzU4O